Kolay e-Fatura Programı

Kolay e-Fatura Programı

E-FATURA PROGRAMI

Oturduğunuz Yerden e-Faturaya Geçin, e-Faturanızı Anında Kesin!

Kolay e-Fatura Programı

e-Faturayı İşin Profesyoneline Bırakın, Siz Keyfinize Bakın

e-Fatura Nedir? Ne İşe Yarar?

Elektronik fatura da ifade edilen e-Fatura, mükellefler tarafından satılan ürün ve hizmet karşılığında kesilen faturaların kağıt yerine elektronik ortamda kesilmesidir. e-Fatura yalnızca teknolojik cihazlarla elektronik ortamda ve internet üzerinden kesilebilir. e-Fatura, kağıt faturaya göre çok daha maliyetsiz, hızlı ve avantajlıdır. Ayrıca bazı şartlara sahip mükelleflerin e-fatura kullanması zorunludur.

e-Fatura Sistemine Geçiş Şartları Neler?

Herkes istek doğrultusunda e-fatura sistemine geçebilir. e-Fatura sistemine geçişi zorunlu olanlar ise; 2021 dönem brüt hasılatları 4 milyon TL’yi 2022 ve sonrasnda ise 3 milyon TL’yi aşan mükellefler, ÖTV kapsamındaki ürünlerin üretim ve ithalini gerçekleştirenler ve ÖTV kapsamındaki ürünlerle ilgili faaliyet göstermek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan lisans alan mükelleflerdir. e-Faturaya ek olarak E-Arşiv Fatura kullanımı da yine GİB’in belirlediği şartlar dahilinde gerçekleştirilmektedir.

e-Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?

e-Faturaya geçiş için öncelikle mali mühre sahip olmak gereklidir. Mali mühür sahibi olan mükellefler ise, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB)’nın online e-fatura başvurusu sistemi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir. Söz konusu online e-fatura başvurusu sitemine şu adresten ulaşım sağlanabilir: https://portal.efatura.gov.tr/efaturabasvuru/

e-Faturanın Avantajları Nelerdir?

e-Fatura, gerek maliyet gerek zaman gerekse hız konusunda çok büyük avantajlar sunar. e-Fatura kullanımıyla kırtasiye yükü ortadan kalkmakla beraber zaman veya mekan farkı olmadan son derece hızlı ve basit bir faturalama işlemi gerçekleştirilebiliyor. Ek olarak, kesilen e-faturalar elektronik posta yoluyla müşterilere hemen gönderilebiliyor. Böylece kargo ile postalanan faturaların kaybolması veya müşteriye ulaşmaması gibi sorunlar da ortadan kalkmış oluyor. Otomatik bir şekilde arşivlenebilmenin yanı sıra iptal ve iade işlemleri de oldukça kolay olan e-faturalar, çevre dostu özellikleri sayesinde doğaya da katkı sunuyor.

e-Faturanın Maliyeti Nedir?

e-Faturaya geçerken alınması gereken mali mühürden doğacak masrafların yanı sıra, fatura adedi başına ödenecek olan masraflar da vardır. Ayrıca e-Fatura şayet bilgi işlem sistemlerine entegre edilecekse bundan doğacak ayrı masraflar da söz konusudur. On binlerce işletme sahibi gibi siz de e-Faturaya Logo İşbaşı’nın ücretsiz danışmanlığı ile geçebilirsiniz, Yıllık 1200 e-fatura kontörünü de ücretsiz kullanırsınız. E-Fatura ücretleri için tıklayınız

e-Ticaret Sektörü Için E-Fatura Faydalı Mı?

e-Ticaret yapanlar için e-fatura oldukça faydalı ve işleri kolaylaştırıcı bir sistemdir. e-Fatura sayesinde bilumum kırtasiye işleminden kurtulmanın yanı sıra zaman ve mekan gözetmeksizin hızlı ve basit bir faturalama işlemi gerçekleştirilebilir. Ayrıca kesilen faturalar aynı anda elektronik posta yoluyla müşteriye iletilebilir. Bu sayede normalde kargo ile gönderilen faturaların kaybolması veya müşteriye ulaşmaması gibi çıkardığı problemler de ortadan kalkmış olur. Otomatik olarak arşivlenebilme imkanının yanı sıra çevre dostu olan e-faturaların, iptal ve iade işlemleri de son derece kolaydır.

 

Ücretsiz e-Fatura Danışmanlığı ile Rahat Edin

Alanında uzman danışmanlarımızla e-faturaya geçiş sürecini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirin, rahat edin. Sonrasında da merak ettiğiniz her şey için yanınızdayız.

e-Fatura ile İşletmeniz Hız Kazansın

Saniyeler içerisinde oluşturulan e-faturanız anında müşterinizde. Dijitalde gönderdiğiniz ve arşivlediğiniz e-fatura ile kargo masrafından ve fatura saklama operasyonundan kurtulun.

Hem Doğayı Hem de Cebinizi Düşünün

Matbaadan fatura basımı, müşteri için yazıcıdan yazdırılması, mürekkebi, kağıdı, kargo masrafı, vb… e-Fatura ile kağıt tüketimini de azaltarak gereksiz maliyetlerden kurtulun.

Aylık 100 Kontöre Kadar Kullanım Hediye

e-Dönüşüm Paketiyle e-fatura/e-arşiv fatura ya da e-smm kullanımlarınız için kontöre ek ücret ödemezsiniz. Paranız cebinizde kalır.

Kolay e-Fatura Programı İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER E-İmza Hakkında