ISO 45001 Sertifikası

ISO 45001 Sertifikası

ISO/IEC 45001:2018 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

İnsanlar bir günün üçte birini işyerlerinde geçirmektedirler. Çalışma ortamının güvenli ve kişisel sağlığı riske atmaması önemli bir faktördür. İşyerlerinde daha sağlıklı ve güvenli bir atmosferin oluşması için işletmelerin gerekli tedbirleri alması gerekmektedir. Birçok ülkede iş güvenliği ve sağlığının önüne engeller çıkma ve iş verimliliği düşmektedir. Tüm sebepler doğrultusunda işyerlerini sağlığa uygun ve güvenli hale getirmek yasalarla zorunlu kılınmıştır. 1999 yılında Britanya Standartları Enstitüsü (BSI) tarafından ISO/IEC 45001:2018 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ Standardı yayınlanmıştır.

ISO/IEC 45001:2018 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

“İş Sağlığı ve Değenlendirme Serisi”nin (OccupationalHealthandSafetyAssessment Series) kısaltması olan ISO/IEC 45001:2018 , uluslararası platformda önem teşkil eden bir standartlar serisidir. Temel olarak çalışanları korumayı, üretim ve işyeri güvenliğini sağlamayı amaçlamaktadır. Yasal mevzuat ile ters düşmemektedir. Genel bir standarttır, ölçek ve sektör sınırı olmaksızın her işletme için uygulanabilir.

ISO/IEC 45001:2018 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ’nin Faydaları Nelerdir?

  • İşyerinde çalışanların can güvenliğini riske atan durumların büyük oranda engellenmesini sağlar.
  • Meslek hastalıkları ve iş kazalarında ciddi oranda düşüş sağlanır.
  • İş gücü kaybı önlenir.
  • İş sağlığı ve güvenliği için harcanan kaynakların başka işlere transfer edilmesi ile maliyetler azalır.
  • İşletmenin prestijini arttırır, kamunun işletmeye olan güveni artar.
  • İşletmenin kendi pazarındaki rekabet gücü artar.
  • İşletmenin iş sağlığı ve güvenliği açısından uluslar ve uluslararası platformda yasal mevzuatlara uygun olduğunu gösterir.
  • İş sağlığı ve güvenliği konusundaki risklerin daha iyi yönetilmesini sağlar.

ISO/IEC 45001:2018 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ Belgesi Nasıl Alınır?

ISO/IEC 45001:2018 Belgesi almak isteyen işletmeler, Elazığ Danışmanlık ve Kalite Belgelendirme Firması olarak yardım alabilirler. Yapılacak başvurunun ardından deneyimli kadrosu ile Elazığ Danışmanlık ve Kalite Belgelendirme Firması olarak sizleri yönlendirecektir.

ISO 45001 Sertifikası İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER E-İmza Hakkında